Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Maľba na hodváb

Maľba na hodváb

 

Ak chceme maľovať na hodváb potrebujeme: hodvábnu šatku, špendlíky,drevený rám, fantómovú fixu, kontúrku na hodváb, farby na hodváb, štetec a technickú soľ.

Dôležité je aj to, aby sme mali poriadne napnutý hodváb, na ktorý maľujeme na ráme. Potom nakreslíme motív fantómovou fixou, táto fixa po 2 dňoch alebo po namaľovaní farieb na hodváb zmizne. Fantómovou fixou nakreslíme motívy, ktoré chceme mať na hodvábe. Kontúrkou potom obtiahneme motívy nakreslené fantómovou fixou a kontúrka je na to, aby sa nám potom farby nerozpíjali, ale aby vytvorili požadovaný tvar. Kontúrka je bezfarebná a po určitom čase vyschne, ale schnutie môžme urýchliť fénovaním. Potom začneme maľovať farbami na hodváb. Ak používame techniku so soľou - efektová soľ, pracujeme tak, že nanášame farbu na menšie plochy a hneď solíme, aby sa prejavil efekt soli. Keď domaľujeme necháme hodváb vyschnúť stále napnutí na ráme. Potom šatku vyžehlíme a zafixujeme farbu.

Maľovať môžme na hodvábnu metráž, obšitý hodváb alebo na polotovary ako sú šály, šatky, kravaty, motýliky, dáždniky a aj bytové doplnky. 

Na hodváb maľujeme rôznymi technikami:                                                                                      Najklasickejšou technikou je maľovanie kontúrou. Vzniknuté plochy vyplňujeme farbou. Takto môžeme namaľovať rôzne motívy ako zátišie, kvety, ornamenty alebo rôzne geometrické vzory, ktoré si najskôr na hodváb prenesieme fantómovou ceruzkou.                                                                                              Akvarelová technika spočíva v tom, že maľujeme do zaschnutých vrstiev farby. Výsledok je vizuálne podobný obrazu namaľovanému akvarelovými farbami.                                                                                            Efektová soľ nám dovolí vytvárať zaujímavé efekty. Môžeme ju aplikovať pri maľovaní s kontúrami aj bez nich.                                                                                                                                                                  Crash technika je veľmi jednoduchá, ale efektná. Nepotrebujeme rám na vypnutie, lebo hodváb nariasime podľa svojich predstáv na podložke a potom už len zapúšťame farby. Trvá to však dlhšie, lebo hodváb musí    v tejto polohe dokonale vyschnúť, aby čo najlepšie vyniklo jeho mramorovanie.

maľba na hodváb - kvety a vzory

 

maľba na hodváb - šatka - vzory

 

maľba na hodváb - šatka - ryby

                                                                                                                   zdroj: kbhodvab.sk, google.sk

TOPlist