Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Maľba na porcelán

Maľba na porcelán

Pri maľovaní na porcelán potrebujeme tieto pomôcky: farby a popisovače na porcelán, ktoré sa nemusia vypaľovať,  samolepiace šablóny, lieh alebo čistič na porcelán - na odmastenie a vyčistenie porcelánu, hubky na nanášanie farby, štetec, pohár na vodu, papierové obrúsky, špajdle, vatové tyčinky

Začneme tým, že šálku dôkladne vyčistíme čističom alebo liehom, odmastíme celú plochu, aby farby dobre priľnuli na porcelán. Samolepiacu šablónu nalepíme na šálku - na miesto, ktoré chceme dekorovať, dôkladne pritlačíme, aby farba nepodtekala pod šablónu. Farbu rozmiešame, špajdľou nanesieme primerané množstvo farby na hubku. Nanášame farbu na porcelán hubkou cez šablónu. Farby môžeme aj kombinovať. Po namaľovaní šablónu snímeme zo šálky ešte za vlhka, šablónu očistíme studenou vodou, aby bola pripravená na ďalšie použitie. Namaľovaný vzor, pokiaľ sú farby vlhké, začistíme vatovými tyčinkami alebo papierovými obrúskami. Necháme schnúť. 

Maľovať môžme aj farbami, ktoré sa potom vypaľujú. Pripravíme si farby na porcelán, štetce, vatové tyčinky, papierové utierky, vodu, ceruzku. Odmastíme podklad (inak nám farby nebudú dobre držať, alebo sa môžu odlupovať).  Farba sa dá zmyť vodou, kým farbu nevypálime. Hotový výtvor vypálime v rúre podľa návodu.

maľba na porcelán - hrnček

 

maľba na porcelán - hrnčeky - zvieratká

 

maľba na porcelán - hrnček - kvety

zdroj: rodinka.sk, mimibazar.sk

TOPlist